TED Ankara Koleji Mezunlar Derneği K Seminer grubunun “Şizofreni Gerçeği”ne ayırdığı 19 Kasım 2016 cumartesi günü,  Şizofreni Dernekleri Federasyonunun gönüllü psikoloğu, hasta yakını ve Federasyon Genel Sekreteri ile ilk ağızdan hastalığı yaşayan şizofreni tanısı almış üyemiz; şizofreni rahatsızlığını tanıtmak amacıyla etkinliğe katıldılar.

TED Ankara Koleji Mezunlar Derneği K-seminer grubunun Kolej-İN Tesislerinde gerçekleştirilen sunumda özetle şizofreni hastalığı, nedenleri, tedavisi ve yapılması gerekenler anlatıldı. Hasta ve hasta yakını kendi hikayeleri ile birlikte Şizofreni Dernekleri Federasyonu ve İktisadi İşletmesi olan Mavi AT Kafe “kültür ve yaşam ortamı” hakkında bilgilendirmede bulundular.

Yapılan sunumlar  ve konuşmaların ardından soru cevap bölümüne geçildi. Katılan misafirlerin nefes almadan dinledikleri ve konuyla çok ilgilendikleri gözlemlendi. Toplumumuzdaki bilgi eksikliğinden doğan şizofreni cahilliği hususunda aydınlatma yaptığımız için bizde çok mutlu olduk. Katılımcılar da bize teşekkür ederek Mavi At Kafe’ye geleceklerini ve anlatılanları yerinde görmek istediklerini söylediler.