Psişizofreni Topluluğu’nun düzenlediği ve Psikolog Erhan Erdem’in açık, etkileyici sunumu ile gerçekleşen Öfke Kontrolü eğitiminde ilk başta öfkemizin alınmasını ister miydik sorusu ile karşı karşıya kaldık.

Bir operasyon ile öfkemiz alınacak olsa buna razı olur muyduk sorusundan sonra öfkenin kaynaklarını, öfke ile sağlıksız başa çıkma yollarını ve öfke ile sağlıklı başa çıkma yollarının adımlarını öğrendik.

İlk başta bu adımları uygulamanın zor olabileceğini ancak bu adımları uyguladıkça ve başkalarına aktardıkça davranışlarımızı değiştirebileceğimizi kavradık. Duyguların iyi mi kötü mü olduğu yoksa nötr mü olduğu tartışması ilgimizi çekti. Nefes almanın, iletişimin, terazinin önemini, sunum içindeki sürpriz yasağı Salı günü etkinliğe katılacaklar için saklı tutalım.

Psikolog Erhan Erdem’e bu denli akıllarda kalan bir sunum hazırladığı ve  çok önemli bir konuda bizi günlük yaşamdan örnekler vererek aydınlattığı için teşekkür ederiz. Dün bu eğitime katılanlara ve Salı günü katılacak olanlara da Mavi At Kafe ailesi olarak teşekkür ederiz.