Edip Cansever bir şiirinde der ki: “Ne gelir elimizden insan olmaktan başka”

Dün Şizofreni Dernekleri Federasyonu’na bağlı dernekler olarak  Aslı’nın yanında olmak için Çağlayan Adliyesindeydik. Mahkeme salonuna bizi almadılar ve geçerli bir sebep sunmadılar. Geçen sefer olanlar yüzünden dediler ama geçen sefer olanlara neden olan biz olmadığımız gibi orada yaralanan da bizdik.

Aslı’nın ceza görmesini değil tedavi olmasını istiyoruz diye şizofreni tedavisi gören bireyleri, ailelerini, yakınlarını dışlayarak, onları görmezden gelerek, hepimizin tehlikeli olduğu yargısına vararak ulaştığınız sonuçlar insana dair değil ne yazık ki!

Can güvenliğinizin tehlikede olduğunu düşünmüşsünüz ama inanın daha kötü bir durum var ortada. Bizi  dışarıda bıraktığınızda, ne yapacağı belli olmayan kişiler olarak görüp olup biten bütün kötülüklerin sorumlusu kıldığınızda VİCDANINIZIN RAHATLIYOR OLMASI!

Şizofreni tedavisi gören bir birey olarak güzel günlere olan inancım dün yeniden  şiddetle  sarsıldı ama bize umutsuzluk yasak. Biz çalışmaya, üretmeye, dayanışmaya devam edelim. Belki bir gün biri daha yanımıza gelir ve der ki: “Ne gelir elimizden insan olmaktan başka”.