Şizofreni Dernekleri Federasyonu’nun “Ruh Sağlığında İyileşme Hareketi”nin ilk etkinliği 11 Şubat 2018 tarihinde Çekmeköy TRSM, Bağcılar Meydan TRSM, Esenler TRSM, Keçiören TRSM, Özel Eryaman Hastanesi, Şanlıurfa Haliliye TRSM, Beyhekim Ruh Sağlığı Kliniği, Torbalı Devlet Hastanesi TRSM, Lüleburgaz Tıp Merkezi ve Denizli Devlet Hastanesi’nden katılımcılar ile birlikte Mavi At Kafe Kültür ve Yaşam Ortamı’nda gerçekleştirildi.

“Birlikte Öğreniyoruz, Birlikte Çalışıyoruz, Birlikte Yaşıyoruz” eğitim çalışması tüm katılımcıların birlikte öğrendikleri bir çalışma oldu. Bu çalışma; insanların birbirlerini anlayabilmeleri için gerekli olan ilk adımın dinlemek olduğunu ve eşduyum ile daha güzel günler yaşayabileceğimizi her birimize kanıtladı. Çekenden sormanın anlamının unutulmaya yüz tuttuğu günümüzde; bu çalışma ve bu çalışmayı takip edecek olan etkinlikler geleceğin her birimiz için daha anlamlı olmasını ve birlikte olmanın ne kadar değerli olduğunu anlamamızı sağlayacak.

Bu çalışma Abdi İbrahim Otsuka ilaç firmasının katkılarıyla gerçekleşti. Etkinlikte Prof. Dr. Köksal Alptekin’e ve Ankara Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Derneği üyelerine ve tüm katılımcılarımıza ve “Ruh Sağlığında İyileşme Hareketi”ni hayata geçiren Şizofreni Dernekleri Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Haldun Soygür’e teşekkür ederiz.