Dernek Hayatı

Buradasınız: ://Dernek Hayatı

Dernek Hayatı

Ben ve benim gibi şizofreni hastası olan arkadaşlarım o kadar şanslı ki! Neden mi?

Çünkü bize kol kanat geren, bizi kollayan, koruyan ve halimizden anlayan insanların kurduğu bir dernek var.

Derneğimizin adı Avrasya Şizofreni Derneği. Şizofreni hastası olan diğer arkadaş veya büyüklerime derneğimiz hakkında bilgi edinmelerini öneririm. Bu bilgiyi internet üzerinden veya telefonla sağlayabilirler.

Derneğimiz 2010 yılında Kadıköy’de kuruldu. Kuranlar da bizler kadar yaralı olan hasta yakınları. Hepimiz aynı kaderi paylaşıyoruz. Derneğimizin başkanı Mustafa Alper. Dernek kurucusu olup uzun süre herhangi bir rütbesi olmadan Sevim hanımın yardımcılığını yapmıştır. Son dernek kongresinde seçimle başkan oldu. O kadar iyi, o kadar şefkatli bir insan ki. Hepimiz ona baba ya da ağabey diyoruz. Bizlere son derece yardımcı, derneğimizin direği. Aktivitelerin organize edilmesinde büyük emeği olan Mustafa ağabey, hepimizi kendi çocukları gibi görüyor.

Derneğimizde çok güzel faaliyetler oluyor ve oldu. Mesela AKM’de konser verdik, tiyatro gösterileri sergiledik. Validebağ Huzurevi, Maltepe Huzurevi ziyaret ve konserlerimiz oldu. Üsküdar Üniversitesi’nde konferansımız ve konserimiz oldu. Ne zaman bir aktivitede görev alsak, karşımızda hep bizi anlayan, pozitif ve bilinçli bir seyirci grubu vardı. Allah bütün bu güzel insanlardan da razı olsun.

Daha başka, derneğimizde ahşap boyama dersleri 2013 yılında başladı. Çok güzel, eğlenceli bir uğraş. Gül hocamız çok sevgi dolu bir insan. Bizlerin bir şeyler yapabilmesi için çok yardımcı oluyor, gayret sarf ediyor. Sanki 2 değil 100 kolu var. Hepimize yetişiyor, kimseyi eksik bırakmıyor.

Derneğimizde gönüllü öğretmenler eşliğinde İngilizce, Almanca, Osmanlıca kursları gerçekleştirildi. Resim kursları uzun süre devam etti. Bundan başka Üsküdar Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencileri eşliğinde derneğimizde eğlenceli ve öğretici etkinliklerimiz oluyor. Üsküdar Üniversitesi Araştırma Görevlisi Yelda İbadi bu etkinliklere başkanlık ediyor. Yelda hanım çok nazik, insanları anlayan, yardımcı olmaya çalışan, iyi ve sağlam karakterli bir insan ve çok iyi bir akademisyen.

Derneğimizde her gün yemek veriliyor. Kadıköy Müftülüğü Osman Ağa Camii Aş Evi’nden Mustafa ağabey Pazar arabasıyla her gün yemeklerimizi taşıyor. Kalan yemek olduğu zaman biz 3 arkadaş akşam yemeği olarak sefer taslarımızla evimize götürüyoruz. Allah Kadıköy Müftülüğü’nden razı olsun. Onlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Derneğimizin imkanları kısıtlı. Buna rağmen çok büyük aşama ve başarı kaydettik.

Derneğimizin bizlere katkıları çok büyük. Ulaşabildiğimiz tüm dostları derneğimizde çay içmeye davet ediyoruz.

Avrasya Şizofreni Derneği Facebook Sayfası

2016-06-04T22:45:30+00:004 Haziran 2016|5 Comments

About the Author:

Avrasya Şizofreni Derneği üyesi

5 Comments

 1. fatos canborgil 22:56 de 4 Haziran 2016 - Yanıtla

  Başta Mustafa bey olmak üzere hepinizi kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum.

 2. sevim 00:00 de 5 Haziran 2016 - Yanıtla

  Teşekkürler

  • Gül keskin 10:03 de 5 Haziran 2016 - Yanıtla

   Gönülleri güzel öğrencilerim ve sevgili girayim ….ne güzel ifade etmişsin derneğimizi… sizinle ahşap boyama ve hayata dair dersler yaptık.Biz kocaman bir aileyiz iyi ki sizleri tanimisim.TUM AVRASYA ŞİZOFRENİ DERNEĞİ AİLESİNE sonsuz teşekkürlerimi sunarım. 4 yılımızı geride bıraktık nice yılların Olması ümidi ile …sizinle çalışmak benim için bir ayricaliktir.

 3. Meral Taşkent 17:10 de 6 Haziran 2016 - Yanıtla

  Mustafa Beyi ve Sevim Hanımı kutluyorum. Bu Derneği açtıkları ve imkansızlıklara rağmen yürüttükleri için. Giray’ı da güzel yazılar yazdığı için.

 4. Perihan güleç 19:31 de 14 Haziran 2016 - Yanıtla

  derneginizde yapılan bu güzel çalışmaları ve faaliyetleri canı gönülden kutluyorum gerçekten çok güzel başarılar. Avrasya şizofreni derneğin ailesine, dernek uyelirimizle birlikte sevgilerimizi gönderiyoruz….

Siz de fikrinizi belirtin